środa, 21 sierpnia 2019

Książki dla dzieci o jodze

        W krótkim odstępie czasu - w sierpniu 2018 roku i w lutym 2019 - dwa wydawnictwa wydały książki o jodze dla dzieci. "Joga dla najmłodszych" wydawnictwa Arkady była pierwsza, a potem Centrum Edukacji Dziecięcej zaprezentowało "Bose stópki".

       Książka Pajalungi to po prostu spis pozycji nawiązujących do zwierząt. Po jednej stronie mamy opis ćwiczenia z prostymi ilustracjami pokazującymi jak układać ciało, a druga strona to duży rysunek, który ma na celu wyjaśnienie, dlaczego właśnie taki sposób "wyginania się" nawiązuje do danego przedstawiciela fauny.

         "Bose stópki" tymczasem zaproponowały nam wplecenie jogi w zabawę. Książka składa się z "jogobajek", które czytamy dzieciom i w odpowiednim momencie "udajemy" to o czym mówimy. Pierwsza "jogobajka" to historia dziejąca się w dżungli, dlatego w jej trakcie słuchacze wcielają się m.in. w lwa lub jaszczurkę.

     Która z tych książek jest ciekawszą pozycją? Pełną recenzję przeczytacie na KOOLTURCE lub wypożyczcie je w Filii nr 3 i przekonajcie się sami!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są mile widziane. Należy mieć jednak na uwadze, że niektóre z nich mogą być moderowane, przez co ich pojawienie się na blogu nieco się wydłuży. Komentarze typu "Spam" będą kasowane. Dziękujemy za zrozumienie!