poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Wojownicy

     Nie proponowałam jeszcze żadnej książki dla młodzieży. Dzisiaj to nadrobimy i to od razu w wielkim stylu. Jednak z najlepszych serii młodzieżowych wydanych w XXI (pierwszego wydania nie liczę):

Wojownicy - Erin Hunter:

Tom1. Ucieczka w dzicz
Tom 2. Ogień i lód
Tom 3. Las tajemnic
Tom 4. Cisza przed burzą
Tom 5. Niebezpieczna scieżka
Tom 6. Czarna godzina

     W lesie polują cztery kocie klany. Ich terytoria ustalili przed wiekami przodkowie. Jednak nie wszystkim to pasuje - jeden z klanów chce dla siebie więcej terenów i zdobyczy. Spokój zostaje zachwiany, koty szykują się do walk. W tym czasie w jednym z klanów pojawia się Rudzielec - kot domowy, który postanawia zmienić swoje życie - zostać kocim wojownikiem.
    Ja sobie zdaję sprawę jak infantylnie to brzmi. Koty, las, wojownicy, klany. Dlatego jest bardzo ciężko pisać mi tę recenzję, ponieważ naprawdę, naprawdę chcę, żeby ktoś kto trafi na ten wpis zrozumiał, że piszę o niesamowitej książce. To prawdziwa powieść przygodowa - taka jakiej już dawno nie czytałam (właściwie od czasów pierwszej części "Zwiadowców"). 

Na całą recenzje zapraszam TUTAJ, a po książkę na Filię 3 :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są mile widziane. Należy mieć jednak na uwadze, że niektóre z nich mogą być moderowane, przez co ich pojawienie się na blogu nieco się wydłuży. Komentarze typu "Spam" będą kasowane. Dziękujemy za zrozumienie!